MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

MELISA 30 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-MEL-30
Ostatnie sztuki w magazynie
21,87 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Bilavit - 30 ml o zapachu MELISY

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Bilavit - 30 ml o zapachu MELISY

Olejek melisa Melissa Officinalis Leaf Oil

Olejek eteryczny melisa to remedium na wiele problemów dnia codziennego. Pozyskiwany jest z liści rośliny Melissa officinalis, za pomocą destylacji z parą wodną. Zioło pochodzi prawdopodobnie z Turcji, choć teraz obecne jest na całym świecie. Należy do tej samej rodziny co mięta, ale ich właściwości znacznie się różnią. Bogata historia leczniczego zastosowania melisy rozpoczęła się przynajmniej 2000 lat temu i nic nie zwiastuje jej końca.

Melisa ma bardzo ciekawy skład, pełen leczniczych substancji i związków. Wśród nich można znaleźć przeciwutleniacze, które zwalczają uszkodzenia spowodowane przez wolne rodniki, terpeny o działaniu przeciwzapalnym czy przeciwwirusowe kwasy. Produkt łagodzi bóle głowy i promuje zdrową odpowiedź immunologiczną już na poziomie komórkowym.

Olejek łagodzi bóle menstruacyjne i objawy związane z PMS - skurcze, rozdrażnienie i niepokój. Produkt zapobiega rozwojowi chorobotwórczych bakterii, które poważnie zagrażają zdrowiu. Z powodzeniem wykorzystywany jest w terapiach dolegliwości dermatologicznych, które obejmują egzemę, trądzik czy rumień - wystarczy kąpiel lub masaż z użyciem olejku, by poprawić kondycję skóry.

Słynie z dobroczynnego wpływu na nastrój i samopoczucie. To jednak coś więcej - produkt poprawia funkcję poznawcze i pamięć, a według najnowszych badań wykazuje duży potencjał w łagodzeniu objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Aromat, który stanowi połączenie świeżych, słodkich i cytrusowych nut niweluje stres i napięcie, skurcze, bywa pomocny w czasie problemów ze snem. Idealnie łączy się z innymi olejkami eterycznymi, które mają kwiatowy lub pikantny zapach, ale doskonale sprawdza się też stosowany samodzielnie.

Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

Właściwości

Pochodzenie surowca: Melisa to roślina znana od wieków. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego.

Działanie: poprawia nastrój, relaksujące, uspokajające

Zapach: świeży, cytrynowy, delikatnie ziołowy

Kolor: jasnożółty do jasno bursztynowego

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Inny pasujący olejek: bazylia, eukaliptus cytrynowy, geranium, mandarynka

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
30 ml
Biolavit
5907678401588
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów