YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

YUZU 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-YUZ-10
16,25 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml YUZU

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml YUZU

Olejek eteryczny yuzu Citrus Junos Peel Oil

Olejek eteryczny Yuzu to ekstrakt pozyskiwany ze skórki niewielkich owoców cytrusowych (Citrus junos). Roślina pochodzi z Chin, ale używana jest tradycyjnie w Japonii, gdzie stanowi nie tylko surowiec leczniczy, ale integralną część kultury. Choć znana głównie w Azji, powoli zyskuje popularność w innych częściach świata. Roślinę i jej ekstrakt wykorzystuje się na dwa (najważniejsze) sposoby - w kuchni oraz aromaterapii, owoce są bowiem zbyt kwaśne, by spożywać je na surowo.

Olejek Yuzu tradycyjnie wykorzystywany jest w czasie kąpieli, szczególnie zimą, kiedy wzrasta zachorowalność na przeziębienie i grypę. Produkt warto mieć pod ręką cały rok, niesie bowiem wiele zdrowotnych korzyści. Wpływa pozytywnie na mięśnie i stawy - łagodzi ból i zwalcza stany zapalne. Stosowany często w pielęgnacji skóry pozbawionej witalności, łagodzi oznaki zmęczenia, bywa pomocny w pielęgnacji cery tłustej i problematycznej.

Yuzu przyniesie doskonałe efekty także w aromaterapii. Określany często jako skrzyżowanie zapachu mandarynki, grejpfruta, limonki i bergamotki, jest harmonijny i zaskakująco ciepły. Podnosi na duchu, pomaga w stanach depresyjnych i lękowych, łagodzi napięcie nerwowe i problemy ze snem. Podczas inhalacji wspomaga funkcje oddechowe i wykazuje aktywność immunostymulującą, a po zastosowaniu miejscowym redukuje niewielkie podrażnienia skórne.

Eteryczny olejek Yuzu stanowi doskonałą bazę do tworzenia tropikalnych kompozycji, doskonale łączy się z miętą, ekstraktami kwiatowymi i cytrusowymi, którym nadaje dodatkowej głębi. Samodzielnie lub w połączeniu, na olejek z pewnością warto zwrócić uwagę.


Właściwości produktu

Pochodzenie surowca: Yuzu pochodzi z terenów Japonii, Chin. Współcześnie uprawiany w Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.

Działanie: przeciwzapalne, łagodzące, uspokajające

Zapach: świeży, złożony, cytrusowy

Kolor: zielony do oliwkowego

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

Przeciwwskazania:  Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Inny pasujący olejek: mandarynka, grejpfrut, cytryna, limetka

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678405432
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów