ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

ELEMI 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-ELE-10
12,19 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu ELEMI

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu ELEMI

Olejek eteryczny elemi Canarium Luzonicum Gum Oil

Olejek eteryczny Elemi pozyskiwany jest na drodze destylacji parą wodną oleożywicy tropikalnego drzewa Canarium luzonicum. Surowiec znajduje się wewnątrz kory i jest wytwarzany tak długo, jak drzewo jest zdrowe i posiada liście. Elemi pochodzi z rodziny Burseraceae, tej samej, do której należą olejki frankincense i mirra - dzielą wiele właściwości i korzyści, co z pewnością pokazuje długa historia stosowania w produktach kosmetycznych i leczniczych.

Olejek eteryczny elemi to produkt bogaty w monoterpeny, które w dużej mierze odpowiadają za jego właściwości. Wspomaga organizm w czasie infekcji, szczególnie tych, które obejmują górne drogi oddechowe, łagodzi uporczywy kaszel i objawy przeziębienia. Wykazuje działanie antyseptyczne, oczyszcza drobne rany i przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka. Łagodzi stany zapalne, koi zmęczone mięśnie i stawy, zmniejsza objawy bólowe i obrzęki.

Stosowany jest często w kosmetyce. Choć eksperci zalecają ekstrakt do skóry dojrzałej i problematycznej, przyniesie wiele korzyści każdemu typowi cery. Głęboko nawilża, poprawia kondycję i regeneruje, niweluje drobne zmarszczki i przebarwienia. Olejek stosowany w czasie masażu zmniejsza widoczność blizn i rozstępów oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian.

Ceniony jest również w aromaterapii - ma żywiczny, słodki, piżmowy zapach ze świeżym, cytrusowym akcentem. Zapewnia wyciszenie i relaks, przynosi poczucie spokoju i równowagę emocjonalną, pomaga zwalczyć stres. Stymuluje koncentrację i łagodzi objawy zmęczenia, a jednocześnie promuje zdrowy sen. W dyfuzorze, kąpieli czy podczas masażu wprowadzi powiew egzotyki, który odświeży nie tylko umysł, ale i ciało.


Właściwości produktu

Pochodzenie surowca: Elemi to naturalna żywica drzewa kanarecznika. Róśnie głównie na Filipinach, Ameryce Środkowej oraz Meksyku.

Działanie: łagodzące, oczyszczające, wyciszające

Zapach: świeży, żywiczny, cytrusowy, pieprzowy

Kolor: jasnożółty

Nuta: serca

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji

Przeciwwskazania:  Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Inny pasujący olejek: kolendra, niaouli, amyris, drzewo herbaciane

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678405678
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów