COPAIBA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
COPAIBA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
COPAIBA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
COPAIBA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

COPAIBA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-COP-10
32,44 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu COPAIBA

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu COPAIBA

Olejek eteryczny copaiba Copaifera Officinalis Resin Oil

Olejek eteryczny copaiba pozyskiwany jest z pnia drzewa gatunku Copaifera, który występuje licznie na terenach Ameryki Południowej. Do produkcji czystego olejku potrzebna jest oleożywica, którą uzyskuje się poprzez delikatne nacięcie kory. Tak zebrany surowiec poddaje się następnie procesowi destylacji parą wodną, który pozwala zachować większość cennych właściwości żywicy w bardzo stabilnej (i wygodnej) formie.

Olejek copaiba znany jest przede wszystkim ze swojej silnej aktywności przeciwzapalnej i przeciwutleniającej - hamuje aktywność mediatorów stanu zapalnego i obniża ilość rodników tlenowych. Stosowany regularnie ujędrnia, nawilża i poprawia kondycję skóry, zmniejsza też widoczność przebarwień. Produkt jest bardzo pomocny w terapii wielu chorób dermatologicznych (np. wysypki, egzemy, trądzik).

Copaiba posiada udowodnione działanie antyseptyczne. Oczyszcza rany i zapobiega zakażeniom - nawet niewielka ilość preparatu skutecznie hamuje rozwój bakterii i drobnoustrojów, co istotnie wspomaga i przyspiesza proces gojenia. Olejek stosowany miejscowo redukuje bóle stawów i mięśni (związane ze stanem chorobowym lub przeciążeniem) oraz poprawia krążenie krwi.

Wykorzystywany jest także w aromaterapii. Ma złożony, bogaty zapach - drzewny i pikantny, słodki, ale jednocześnie delikatny - może przypominać aromat miodu lub cynamonu. Olejek poprawia nastrój i wykazuje działanie uspokajające, łagodzi niepokój i stres. Co ciekawe, w wielu kulturach bywa stosowany jako afrodyzjak, skuteczny i naturalny.


Właściwości produktu

Pochodzenie surowca: Kopaiba to gatunek drzewa naturalnie występujący na terenach Ameryki Południowej, głównie Brazylii.

Działanie: antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, uspokojające

Zapach: słodki, drzewny, żywiczny, ziemisty

Kolor: jasnożółty

Nuta: bazy

Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania:  Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i dzieci do 6 roku życia.

Inny pasujący olejek: cedr, geranium, neroli, ylang ylang

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678403650
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów