WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

WETIWER 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-WET-10
Ostatnie sztuki w magazynie
26,75 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu WETIWER

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu WETIWER

Olejek eteryczny wetiwer Vetiveria Zizanoides Root Oil

Olejek eteryczny wetiwer otrzymywany jest z wieloletniej trawy vetiveria zizanioides. Do produkcji używa się aromatycznych korzeni, uprzednio wysuszonych na słońcu, co wzmacnia finalny zapach olejku. Choć wetiweria ma wiele wspólnego z innymi "pachnącym trawami", posiada unikalne właściwości o dużym znaczeniu dla ciała i psychiki. W medycynie tradycyjnej nie bez przyczyny produkt znany jest jako "olejek spokoju".

Olejek bogaty jest w seskwiterpeny (i ich pochodne), które wykazują aktywność przeciwzapalną. Ekstrakt poprawia funkcjonowanie mózgu i wzmaga czujność, zdolność koncentracji i zapamiętywania. Korzeń wetywerii ma silne właściwości przeciwutleniające - oczyszcza organizm z toksyn i wolnych rodników, usprawnia funkcje układu odpornościowego. Olejek, który jest skoncentrowanym produktem pomoże zachować zdrowie i młody wygląd skóry.

Cechuje się egzotycznym, zmysłowym i głębokim aromatem. Zapach określany jest często jako ziemisty, drzewny i cytrusowy o kwiatowej lub dymnej nucie - co ostatecznie zależy od regionu uprawy surowca. Produkt niweluje napięcie i stres, działa uspokajająco, stosowany często w przypadku bezsenności i problemów ze snem. Doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami - odświeża i dezodoruje w wyjątkowo przyjemny (i zdrowy) sposób.

Olejek wykorzystywany jest także w trakcie snu. Jak pokazują badania, poprawia wzorce oddechowe i może pomóc osobom, które zmagają się z problemem chrapania. Produkt zastosowany w czasie masażu poprawia krążenie krwi, łagodzi bóle mięśni i stawów, może zapobiec powstaniu rozstępów. Ekstrakt chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi, napina i ujędrnia.


Właściwości produktu

Pochodzenie surowca: Wetiweria pachnąca naturalnie występuje w Chinach, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej oraz Indiach. Od dawna wykorzystywana w medytacji na Dalekim Wschodzie ze względu na swoje niezwykłe właściwości odprężające.

Działanie: uspokojające, odświeżające, odkażające, antyseptyczne

Zapach: drzewny, wędzony, ziemny, ziołowy

Kolor: złoty, ciemnobrązowy

Nuta: bazy

Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Inny pasujący olejek: copaiba, frankincense, paczuli, szałwia

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678403773
Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy zakupów