MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

MANDARYNKA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-MAN-10
Towar obecnie niedostępny
5,68 zł

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu MANDARYNKOWYM


payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu MANDARYNKOWYM

Olejek mandarynkowy Citrus Reticulata Peel Oil

Olejek eteryczny mandarynka powstaje poprzez kompresję skórek owoców Citrus reticulata. Roślina pochodzi z Azji, gdzie zajmuje szczególne miejsce w kulturze i lecznictwie. Należy do tej samej rodziny co tangerynka, owoce są bardzo podobne...i często mylone. Choć w pewnym stopniu ich właściwości są zbieżne, olejki eteryczne to dwa różne produkty. Ekstrakt z mandarynki niesie unikalne korzyści dla ciała i umysłu i z pewnością znajdzie zastosowanie w każdym domu.

Olejek eteryczny mandarynka ma wiele prozdrowotnych właściwości i podobnie jak w przypadku innych olejków cytrusowych, za większość z nich odpowiedzialny jest limonen (65%-75%) - jeden z najważniejszych składników produktu. Ekstrakt ma działanie antyseptyczne, chroni więc rany przed zakażeniem. Wykazuje też aktywność bakteriobójczą i grzybobójczą, co sprawia, że może być stosowany w leczeniu chorób i mniejszych problemów skórnych (blizny, przebarwienia, wypryski).

Olejek eteryczny mandarynka to sprzymierzeniec w walce z cellulitem. Stosowany w czasie masażu rozbija tkankę tłuszczową i zastoje limfatyczne, poprawiając jednocześnie krążenie krwi. Ze względu na obecność substancji o działaniu przeciwutleniającym, skóra będzie wyglądać zdrowo, młodo i promiennie. Ekstrakt może być stosowany także na uszkodzoną tkankę - naturalnie wspiera wzrost komórek organizmu, co znacznie przyspiesza regenerację.

Olejek eteryczny mandarynka pachnie świeżo, słodko i cytrusowo, to jeden z tych aromatów, które kojarzy każdy. Dodaje energii, promuje poczucie spokoju i odprężenia, łagodzi nerwy, zmniejsza napięcie i wspomaga spokojny sen. To idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na zaburzenia nerwowe lub borykają się z okresowymi spadkami nastroju. Bardzo dobrze łączy się z większością olejków eterycznych, podnosząc walory zapachowe i lecznicze.

Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

Właściwości

Pochodzenie surowca: Drzewo mandarynkowe uprawiane jest w całej strefie tropikalnej i subtropikalnej. Historycznie roślina wywodzi się z Południowych Chin.

Działanie: orzeźwiające, ułatwiające zasypianie, relaksujące

Zapach: słodki, cytrusowy

Kolor: żółtobrązowy lub pomarańczowobrązowy

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Ma działanie fotouczulające, dlatego po aplikacji nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.

Inny pasujący olejek: bazylia, cytryna, limonka, mięta zielona

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678401083
Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy zakupów