CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

CYTRONELLA 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-CTL-10
6,17 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu CYTRONELLOWYM

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu CYTRONELLOWYM

Olejek cytronella Cymbopogon Nardus Oil

Olejek eteryczny cytronella pozyskiwany jest z aromatycznej trawy - palczatki szczetnej (Cymbopogon nardus), stosowanej od wieków w Chinach i Indonezji. Nazwa botaniczna pochodzi z języka francuskiego i oznacza..."melisę". Chociaż rośliny mają zupełnie inny zapach, łączy je pewna zbieżność dotycząca kojących właściwości. Powszechnie (i błędnie) mylona bywa też z trawą cytrynową, ma jednak unikalne korzyści, które z pewnością warto poznać.

Olejek cytronellowy zapobiega rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych drobnoustrojów, które unoszą się w powietrzu - co jest istotne nie tylko w czasie infekcji, ale też w przebiegu astmy lub alergii wziewnej. Badania wykazały, że to bezpieczny i ekologiczny środek grzybobójczy. Produkt jest silnym środkiem odstraszającym komary, to z pewnością doskonały wybór dla wszystkich entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu.

Działa kojąco na skórę. Łagodzi podrażnienia, egzemy i stany zapalne, redukuje także objawy (tkliwość, obrzęk i ból), które mogą być z nimi związane. Równoważy produkcję sebum i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Na tym nie kończy się wszechstronne działanie ekstraktu. Cytronella przyspiesza gojenie ran, stymuluje krążenie i wzmacnia odporność.

Olejek ma rześki, świeży, cytrynowy aromat. Zwalcza zmęczenie, zwiększa koncentrację i czujność, promuje pozytywny nastrój. Wprowadza harmonię, równoważy emocje, uziemia. Świetnie komponuje się z innymi olejkami eterycznymi, szczególnie ekstraktami, które mają wyraźnie cytrusową nutę. Stosowany w dyfuzorze przyniesie nie tylko doskonałe efekty terapeutyczne, wyeliminuje też niepożądane zapachy, które pojawiają się przecież w każdym domu.

Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

Właściwości

Pochodzenie surowca: Cytronela jest to trawa blisko spokrewniona z trawą cytrynową. Uprawiana jest w całej Południowej Azji.

Działanie: repelencyjne, deodoryzujące, przeciwzapalne dla skóry

Zapach: cytrusowy, lekko owocowy, słodki

Kolor: bezbarwny do słomkowożółtego

Nuta: głowy

Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Inny pasujący olejek: cytryna, drzewo herbaciane, eukaliptus, mięta pieprzowa

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678401298
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów