ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

ANYŻ 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

OET-ANY-10
Ostatnie sztuki w magazynie
5,52 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu ANYŻOWYM

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Biolavit - 10 ml o zapachu ANYŻOWYM

Olejek cyprysowy Pimpinella anisum Oil

Olejek eteryczny anyż otrzymywany jest na drodze destylacji parą wodną ziaren biedrzeńca anyż. Pimpinella anisium - bo tak brzmi botaniczna nazwa rośliny pochodzi prawdopodobnie z południowo - wschodniej części basenu Morza Śródziemnego. Ze względu na swój charakterystyczny aromat roślinę uprawia się z powodzeniem na całym świecie. Olejek, jako najważniejszy produkt biedrzeńca anyż wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i perfumeryjnym.

Olejek eteryczny anyż wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwwirusowe. Stanowi wsparcie w czasie infekcji - zmniejsza przekrwienie błon śluzowych, ułatwia odkrztuszanie i oczyszcza powietrze, co znacznie poprawia komfort oddychania. W czasie inhalacji niweluje nieprzyjemne objawy choroby, jak ból głowy i zatok, łagodzi nudności i poczucie "rozbicia", które często towarzyszy infekcjom.

Olejek eteryczny anyż stosowany podczas masażu rozgrzewa skórę i poprawia krążenie, łagodzi bóle mięśni i stawów, wynikające z przeciążenia lub choroby. Może być stosowany miejscowo w czasie menstruacji - zmniejszy ból brzucha i skurcze, poprawi też nastrój i ogólne samopoczucie. Ekstrakt stanowi doskonały dodatek do relaksacyjnej kąpieli po ciężkim dniu, odświeży umysł i przywróci elastyczność skóry.

Olejek eteryczny anyż ma słodki, bogaty, korzenny aromat, który przypomina zapach czarnej lukrecji z delikatną, balsamiczną nutą. Łagodzi napięcie i nerwy, poprawia nastrój i samopoczucie. Warto zwrócić uwagę na proporcje - olejek stosowany w małych dawkach stymuluje i pobudza, większa ilość może powodować senność. Anyż ma bardzo intensywny zapach, ale harmonijnie łączy się z innymi olejkami eterycznymi, wzmacniając ich walory terapeutyczne i zapachowe.

Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

Właściwości

Pochodzenie surowca: Biedrzeniec anyż pochodzi ze wschodniego brzegu Morza Śródziemnego. Jego przodek, czyli biedrzeniec kretycki był uprawiany na wyżynach Iranu.

Działanie: dezodoryzujące, wykrztuśne, wspomaga pracę jelit

Zapach: intensywny, słodki, lukrecjowy

Kolor: bezbarwny

Nuta: wysoka

Zalecana aplikacja: do inhalacji, w kąpieli, w kompresach, w dyfuzorze

Przeciwwskazania: Może zmniejszać krzepliwość krwi. Stężony działa drażniąco na skórę.

Inny pasujący olejek: grejpfrutowy, imbirowy, lawendowy, sosnowy, tymiankowy

Warunki przechowywania: Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
Biolavit
5907678401366
Brak opinii
Produkt dodany do listy zakupów