TYMIANEK 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY
TYMIANEK 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

TYMIANEK 10 ml NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY

NA-N-12-038
Ostatnie sztuki w magazynie
7,32 zł
Czas realizacji: 24h | Dostawa: 2-3 dni | Zwrot: 30 dni

Naturalny olejek eteryczny marki Naturalne Aromaty - 10 ml o zapachu TYMIANKU

Logo Tpay

payeye-600-120.png

 

Naturalny olejek eteryczny marki Naturalne Aromaty - 10 ml o zapachu TYMIANKU

Tymianek Oleum thymus vulgaris

Olejek otrzymywany w drodze destylacji z parą wodną kwitnącego tymianku. Charakteryzuje się intensywnym pikantnym zapachem. Znalazł zastosowanie w kosmetykach oczyszczających i dezodoryzujących. W oparciu o liczne badania uważa się że olejek posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne. Działa stymulująco i poprawia koncentrację.

Olejek tymiankowy otrzymywany jest przez destylację z parą wodną kwitnącego tymianku pospolitego Thymus vulgaris uprawianego w Indii. Charakteryzuje go intensywny, pikantny zapach o właściwościach energetyzujących i tonizujących. Głównymi składnikami olejku tymiankowego są tymol i karwakrol – silne antyseptyki. Olejek tymiankowy, dzięki zawartości tymolu, posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze.

Olejek eteryczny z tymianku bywa zalecany w leczeniu górnych infekcji dróg oddechowych, ponieważ działa on przeciwkaszlowo i wspomaga wykrztuszanie. Olejek tymiankowy nasila wydzielanie śluzu i pobudza ruchy rzęsek wyściełających rogi oddechowe.

Ze względu na właściwości wykrztuśne poleca się go do zwalczania przeziębienia i kaszlu, istotne jest też działanie bakteriobójcze tego olejku, które pomaga w pozbyciu się przewlekłych infekcji dróg oddechowych, zwłaszcza gdy antybiotyki są nieskuteczne. Pomaga on w leczeniu chorób całego układu oddechowego i nie posiada skutków ubocznych charakteryzujących antybiotyki. Za skuteczność w leczeniu infekcji zatok, płuc i oskrzeli odpowiada zwłaszcza tymol i terpeny znajdujące się w składzie tego produktu.

Można stosować olejek tymiankowy do inhalacji, co zaleca się zwłaszcza przy przeziębieniach i zakażeniach górnych dróg oddechowych, takich jak kaszel, katar i zapalenie zatok lub migdałków. Do wykonania inhalacji tym olejkiem niezbędne jest wkropienie kilku jego kropel do gorącej wody, a następnie wdychanie przez kilka minut unoszących się oparów. Zabieg ten trzeba powtarzać przez minimum pięć dni z rzędu. Dodatkowo inhalacje przy użyciu olejku z tymianku podnoszą ciśnienie i pomagają zwalczyć ociężałość umysłową i bezsenność.

Tymianek jest ziołem często stosowanym w kuchni jako przyprawa, znaleźć go można jednak również w składach kosmetyków naturalnych i preparatów leczniczych. Olejek tymiankowy jest jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie licznych zdrowotnych właściwości tego ziela.

Olejki eteryczne mogą być używane pojedynczo lub mieszane z innymi dla wzmocnienia aromatu lub uzyskania nowego zapachu.

ZASTOSOWANIE

 • Masaż - Do masażu, 3-5 kropli wymieszać z jedną łyżką oleju nośnikowego np. oliwa z oliwek, itp.
 • Kąpiel - Do kąpieli, 10-15 kropli na wannę letniej wody, podawać w strumieniu wlewanej wody.
 • Sauna - Dodaj kilka kropel olejku do wody i polej rozgrzane kamienie.
 • Zasypianie - Skropić róg poduszki olejkiem eterycznym, aby ułatwić zasypianie.
 • Pranie - Dodać ulubiony aromat do proszku do prania lub skropić prane ubrania.
 • Mycie - Wlać kilka kropel dowolnego olejku zapachowego do wiadra z wodą do mycia podłogi.
 • Odświeżanie powietrza - Nasączyć gazik i wciągnąć go na początku odkurzania, w celu aromatyzowania powietrza
 • Samochód - skropić olejkiem o ulubionym zapachu wycieraczkę pod drzwiami domu lub w aucie. Nasączyć wyschniętą choinkę samochodową lub uzupełnić pusty wkład odświeżacza powietrza

UŻYTKOWANIE

 • Nie stosować doustnie.
 • Nie stosować w czasie ciąży.
 • Nie stosować nierozcieńczonego olejki bezpośrednio na skórę. Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą.
 • W razie połknięcia niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.
 • Unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w ciemnym, chłodnym miejscu.

Pojemność olejków
10 ml
5904689140390
Brak opinii

Klienci, którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy zakupów